Nevíte, kde dlužíte peníze aneb jak dohledat dluhy

Bohužel, doba je těžká a čím dál více lidí se dostává do dluhů. Mnohdy ani neví, kde všude dluhy mají a o jaké částky se jedná. V tomto článku si probereme, jak zjistit, kde mám dluhy a jak vysoké jsou.

Nenechte dluhy ovládnout váš život a zdraví formou stresu a zabavených věcí a majetku. Včasným řešením, se můžete vyhnout skutečně nepříjemným situacím s exekutory.

Dluhy nemusí být zapříčiněné vždy vlastní vinou

Dluhy dostávají lidi do finanční propasti, ze které se většina z nich nevyhrabe a přijde téměř o všechno. Pokud si s dluhy už nevíte rady a máte zájem se jich zbavit, pak doporučujeme využít našich služeb a to ZDARMA.

Pozor, do dluhů se můžete dostat, i když vše včas platíte a jste důslední. Nabízí se mnoho možností, jak se dostat do dluhů bez vlastního zapříčinění. Nejčastěji se to stává rodičům, kdy jejich děti, které jezdí, jak se říká „načerno“, aby ušetřili penízky na něco dobrého.

„Pronajali jste dům či byt? Prověřili jste si, komu jej pronajímáte? NE? Tohle je další nejčastější příčina zadlužení téměř bez vlastního zavinění. Může se stát, že nájemník je v exekuci, kterou nesplácí a po návštěvě exekutora oblepí i majetek, který jste ponechali nájemníkovi.

A víte, kolik dokáže nadělat problémů i dluhů ztracený občanský nebo řidičský průkaz? Opravdu mnoho. Dnes pomocí internetu a osobních údajů, si můžete zřídit půjčku, telefonní tarif, apod. Než se vše dozvíte, může být už pozdě.

Jak vidíte, s dluhy se můžete setkat i přesto, když si vše pečlivě hlídáte a splácíte. Proto pozorně čtěte tento článek, kde si probereme, jak zjistit, kde máme dluhy.

Víte, kdo má možnost jít do insolvence aneb jak vyhlásit osobní bankrot?

Jak zjistit, kde mám dluhy, aneb jsem v exekuci?

Hned na začátku, bychom chtěli upozornit, že nic dnes není zadarmo. Pokud budete chtít dohledat dluhy a exekuce, budete si muset zato zaplatit. Nebojte, nejde o nijak vysoké částky. Většinou jde o zanedbatelnou částku od 50 Kč do 250 Kč.

Pokud chcete skutečně ověřené informace, pak se raději vyhněte nedůvěryhodným zdrojům. Kvalitní zdroje informací a důvěryhodné webové stránky, naleznete v tomto článku. Pro bližší informace k řešení dluhů, doporučujeme si pročíst námi již publikované články nebo se obraťte přímo na nás a my vám rádi pomůžeme.

  1. První a jednou z nejoblíbenějších možností, jak zjistit své dluhy, je na většině pobočkách České pošty se službou Czech POINT. Na přepážce stačí požádat o výpis z Centrální evidence exekucí, který stojí v době, kdy píšeme tento článek, 50 Kč za jednu stránku. Ve výpisu naleznete vždy u koho je exekuce vedena, spisovou značku a dlužnou částku.
  2. SOLUS – Myslíme, že SOLUS (Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům) nemusíme moc představovat a snad každý o něm slyšel. Díky webovým stránkám nejsemdluznik.cz, které jsou pod záštitou SOLUSU, si můžete snadno zažádat o výpis ONLINE. Ceny jsou odlišné, dle toho, kdo o výpis žádá. V den, kdy píšeme tento článek, je cena pro fyzické osoby 250 Kč, pro právnické osoby 300 Kč a pro podnikatele taktéž 300 Kč. Dle nás jde asi o nejpodrobnější výpis, který je možné sehnat.
  3. Městský soud – Většina měst má své „centrální soudy“, kde je možné osobně požádat o výpis exekucí. Kdysi hojně využívaná služba, která je postupně nahrazena jinými dostupnějšími službami. (Online, Czech POINT)

V neposlední řadě, je možné se obrátit i na Bankovní registr klientských informací (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI). Na stav svých dluhů se mohou lidé poptat u obou rejstříků najednou, přes jednu webovou stránku www.kolikmam.cz. Výpis v elektronické verzi stojí 100 Kč a papírová forma vyjde na 200 Kč + poštovné.

Víte, jakou částku nesmí exekutor strhnout, aneb na co máte dle zákona nárok?

Na koho se obrátit, když nezvládám splácet dluhy?

Všem doporučujeme, aby své dluhy a exekuce neodkládali, protože jen tak nezmizí. Dluhy se promlčují v 3-leté lhůtě. Pokud je dluh přiznán pravomocným rozhodnutím, pak se promlčují až po 10 letech. Je známo, že dlouhodobě se vám nikdo nemusí ozvat a najednou začne nátlakový exekuční proces.

Dlužná částka se navýší o úroky, penále a podobně z 20 000 Kč může být najednou i 40 000 Kč. Dostali jste se do podobné situace, dluhy chcete řešit, ale bohužel nemáte na splátky? Vyřešit to může oddlužení neboli osobní bankrot. Pro někoho ostudné slovo, pro někoho zase vysvobození.

Mnohokrát jsme se setkali, kdy klienti odkládali své dluhy a exekuce do doby, než přišli o dům/byt, auto a vybavení. Dokážete si vůbec představit, že o vše najednou přijdete? Roky nastřádaný majetek, může být najednou pryč. Tyto problémy, velmi často zasahují rodiny, což je ještě komplikovanější a bolestivější.

Nabízíme vám pomocnou ruku a pochopení v tíživé finanční situaci. ZDARMA vám rádi poradíme a vyřešíme případnou insolvenci. Jediné, co musíte udělat, je nás kontaktovat a sdělit nám bližší informace. Nejpozději do týdne, můžete být ochráněni před exekutory a finančním úpadkem.

Nejnovější komentáře

Žádné komentáře.